yavru Almak Neden Bu Kadar Önemli.

Bu hobide izlenimlerim artıkça hobidaşların, damızlık balıkları beslemek, balıkları çifleştirmek, çoğaltmak gibi bir döngüden çıkamadığını farkettim.
Bu nedenledir ki, farklı canlıları tek bir tank ta beslemek gibi görsel ziyafetten vazgeçiyorlar. Öyleki sonuç tek bir tür beslemeye kadar gidiyor. Ne kadar sıkıcı bir durum! Sonra tür değişikliği filan fişman.

Tek bir tankta karides, salyangoz, ile tropik balık türlerini aynı anda izlemek gibisi yok bence! Varsın karides yavrularını veya yeni yavruları büyükler yesin. Bu zaten onların doğal süreci. Bence önemli olan zevk aldığınız küçük bir dünya yaratıp canlıların birbiri ile etkileşimini görmek. En renkli, en özel türleride besleseseniz tek tür canlı beslemenin sizi mutlu etmediğini bir gün fark edeceksiniz.

yavru Almak Neden Bu Kadar Önemli.

Bu hobide izlenimlerim artıkça hobidaşların, damızlık balıkları beslemek, balıkları çifleştirmek, çoğaltmak gibi bir döngüden çıkamadığını farkettim. Bu nedenledir ki, farklı canlıları tek bir tank ta beslemek gibi görsel ziyafetten vazgeçiyorlar...